W trakcie Kongresu Kompas ESG nagrodziliśmy firmy i osoby, które realizują strategię ESG w swoich organizacjach, aktywnie działają na rzecz środowiska, społeczeństwa oraz dbają o korporacyjny ład. Nagrody wręczyliśmy w kategoriach: Start(up) w zrównoważoną przyszłość, Game Changer, Inicjatywa roku. Przyznane zostały też nagrody specjalne.

Stoimy w obliczu niezwykłych wyzwań, zarówno jeśli chodzi o sprawiedliwość społeczną, odpowiedzialność gospodarczą, ale przede wszystkim ekologię. Zmiana klimatu, nierówności społeczne i korporacyjna odpowiedzialność, stają się coraz bardziej istotne, a rola przedsiębiorstw i instytucji w kształtowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości jest nie do przecenienia.

W tym kontekście, podejście ESG staje się kluczowym kompasem wskazującym kierunek odpowiedzialnych działań. Firmy i instytucje, które podążają drogą ESG, nie tylko dążą do zysków finansowych, ale przede wszystkim kierują się wartościami, które przyniosą korzyść nam wszystkim. One stanowią czołówkę nowej ery biznesu, w której zysk łączy się z troską o planetę i jej mieszkańców.

Tym kierowaliśmy się, przyznając nagrody dla tych, którzy aktywnie działają w obszarze ESG. To nie tylko akt uznania ich działań, ale przede wszystkim poparcie wizji świata, w którym biznes służy dobrobytowi ludzkości i harmonii z naturą. Wspierając i nagradzając takie inicjatywy, chcieliśmy nie tylko podkreślić to, jak ważne są dla planety, jej mieszkańców i biznesu, ale mamy nadzieję, że nagrodzone działania i inicjatywy będą inspiracją dla innych.

Podczas Kongresu Kompas ESG nagrodzeni zostali:

– Foodsi w kategorii “Start(up) w zrównoważoną przyszłość”
– Grupa Tubądzin w kategorii “Game Changer”
– PFR Green Hub (strategiczny program PFR Ventures) w kategorii “Inicjatywa roku”

Nagrody specjalne otrzymał natomiast Zygmunt Solorz-Żak, założyciel Telewizja Polsat sp. z o.o. oraz firma PKN ORLEN S.A.

WRĘCZENIE NAGRÓD KONGRESU KOMPAS ESG [RELACJA]

Zdjęcia w wydarzenia: