Konrad Siwiński, Senior Partner i Team Leader w Mind & Roses, poruszył istotne zagadnienia związane z rosnącą obecnością ekranów w naszym życiu. Podkreślił, że liczba ekranów i czas spędzany przed nimi nieustannie rośnie, co niesie za sobą określone wyzwania. – Relacja z ekranami jest coraz intensywniejsza i wielowątkowa, ponieważ ekranów wokół nas robi się coraz więcej – podkreślał. Senior Partner w Mind & Roses zwrócił uwagę na problem koncentracji, zauważając, że coraz częściej mamy takie sytuacje, że urządzenia odrywają od zadań.

Mówił również o zjawisku FOMO, czyli fear of missing out, które prowadzi do stresu związanego z ciągłą obecnością online. – Nuda nam wielokrotnie towarzyszyła i miała ona też charakter uspokojenia głowy, ale teraz jednak sięgamy szybko po ten telefon i czujemy presję – skomentował. W kontekście pracy zdalnej Konrad Siwiński zauważył, że czas pracy zaczyna nam się mieszać z czasem prywatnym, co może być wyzwaniem dla wielu osób.

Z perspektywy młodszego pokolenia, które już nie rozróżnia tak wyraźnie świata online i offline, budowanie relacji w obu tych sferach jest równie istotne i wymaga umiejętnego zarządzania. – To, co usłyszeliśmy od młodych, to że budowanie opozycji świat online vs offline, to już nie to – opowiadał rozmówca, dodając, że podejście nie rozwiązuje problemu relacji międzyludzkich.

Sprawdź też: