CheckSammy, działający w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego (cyrkularnej), ogłosił, że pozyskał 45 milionów dolarów poprzez strategiczną inwestycję mającą na celu wsparcie swoich usług i rozwiązań dla firm, które chcą osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju — w tym unikanie odpadów i redukcję emisji dwutlenku węgla.

Założony w 2018 roku CheckSammy oferuje usługi usuwania odpadów na żądanie, w tym samym dniu oraz spersonalizowane usługi związane ze zrównoważonym rozwojem. Zapewnia też dostęp do niezależnych przewoźników odpadów i dostawców usług z klientami korporacyjnymi poprzez dwustronny rynek.

CheckSammy udowadnia, że są pieniądze na ESG

Oprócz umożliwienia firmom osiągnięcia i zweryfikowania ich celów w zakresie unikania odpadów, firma ogłosiła również, że nowe finansowanie wesprze uruchomienie jej platformy oprogramowania do zrównoważonego rozwoju, Veridiant.

Sprawdź: Greenhushing

Platforma oferuje szczegółową analitykę unikania odpadów, możliwości wyrównywania i kompensowania emisji dwutlenku węgla, rynek materiałów oraz integrację z istniejącym technologicznym stackiem ESG.

Kontynuowane wsparcie naszej pracy pozwala nam przyspieszyć misję budowania technologii unikania odpadów i agregacji danych. Czekamy na rozwinięcie naszej roli jako umożliwiaczy gospodarki cyrkularnej poprzez dostarczanie nowych narzędzi do strategicznej optymalizacji wyników ESG i wysiłków unikania odpadów klientów

powiedział Sam Scoten, dyrektor generalny i założyciel CheckSammy

Runda finansowania została poprowadzona przez I Squared Capital, z udziałem poprzedniego inwestora, Zero Infinity Partners. Dodatkowo CheckSammy zawarł umowę o kapitale wzrostowym i kredycie odnawialnym z TriplePoint Capital, LLC.

Ross Berger z I Squared Capital i John Kwaak z Zero Infinity Partners dołączą do Rady Dyrektorów CheckSammy jako część umowy inwestycyjnej.

Czytaj też: